VÝSLEDKY TURNAJE:

Nowy Targ – K. Vary 1:4, Zlín – Vsetín 1:4, Nowy Targ – Třinec 2:2, Vsetín – K. Vary 0:5, Zlín – Třinec 2:1
Nejlepší hráč turnaje: Martynek (Třinec)
Nejlepší brankář: Zborowski (Nowy Targ)
Nejlepší střelec: Skuhravý (Karlovy Vary) 6 branek

Konečné pořadí:

  1. KARLOVY VARY
  2. HC OCELÁŘI TŘINEC
  3. NOWY TARG
  4. VSETÍN
  5. ZLÍN

KOPAČKY VYMĚNILI ZA BRUSLE

Hráčům z Karlových Varů zbylo na závěr sezóny nejvíce sil a dočkali se vítězství. Nešlo však o vyvrcholení hokejové sezóny, kdy jim postup do závěrečného play off hokejové extraligy opět unikl, ale o fotbalový turnaj extraligových hokejových mužstev. Už 11. ročník se konal na stadionku v Malenovicích za účasti tradičního kvarteta ze Zlína, Vsetína, Třince a Karlových Varů doplněného o zahraničního účastníka tentokrát z Polska. Pořadatelská agentura také slibovala překvapení pro diváky a ti se také dočkali.

Při dvoudenním klání se ukázalo, že na hřišti běhali sportovní profesionálové – protože totiž jejich hlavní motivací je vítězství. A tak bylo možno vidět mnohdy urputné a dramatické momenty ve hře, pro někoho vítězné pro někoho vedly k porážce.

Nedílnou součástí hry a i taktické přípravy na utkání bylo i různé hecování, které zvláště mezi hokejisty je velmi oblíbené. Ale hlavně to přispělo dobré atmosféře, kterou si diváci náležitě užívali. A to vesměs netušili co je ještě čeká za překvapení.

Nejprve se na exhibiční utkání Týmu osobností proti Zlínu, složeného z bývalých hokejových hráčů, objevil reprezentační obránce Zdeněk Grygera, který nedávno asistoval při reprezentačních střeleckých hodech a tím vlastně i avizoval příchod další hvězdy a to Milana Baroše, čerstvého vítěze neprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů v dresu anglického klubu FC Liverpool.

Divák se musí bavit A tak se před zahajovacím výkopem začala formovat obě mužstva. Na jedné straně fotbaloví reprezentanti Milan Baroš, Zdeněk Grygera, exostravák Petr Samec a zimní posila polského týmu Wisly Krakov Vlastimil Vidlička, které doplňovali zástupci sponzorů a partnerů turnaje, na straně druhé v brance hokejový bombarďák Petr Leška, před ním kolegové z ledové plochy Juraj Jurík, Patrik Hučko, výborné výkony předváděl mistr světa z Vídně Petr Čajánek, po němž by mohlsáhnout lecketrý fotbalový klub...

Zahájení utkání se muselo o pár minut proti původnímu času výkopu posunout. Důvod byl jednoduchý: obrovské klubko fanoušků nechtělo pustit střelce z Vigantic, který rozdával autogramy a fotil se.

A když se konečně zahájilo, tak zase rozdával radost ze hry. Potom fotbaloví profesionálové zařadili vyšší rychlost, která představovala kombinace na jeden dotek a rychlou práci s míčem, padaly i góly. Těžko si však představit opačné úlohy při záměně bruslí za kopačky. Ale i tento souboj by byl určitě zajímavý. Po prvním poločase narostlo skóre pro Tým osobností a tak se rozhodlo na poradě odborníků, že se jednalo o první zápas a poločas druhý se změní v zápas odvetný. Ten hokejistům ze Zlína vyšel mnohem lépe a z pohledu výsledků nakonec souboj skončil smírně a naplnil hlavní záměr, že fotbal musí především pobavit a to jak hráče tak i především diváky. „Účast na dnešní zápase beru jako poslední přípravu na nedělní utkání, které jsem zorganizoval v rodných Viganticích při příležitosti otevření nového trávníku, na kterém jsem vyrůstal“, upozornil Milan Baroš a doplnil: „Ale zahrál jsem si dobře a hlavně, že diváci byly spokojeni.“

Letní liga fotbalu V průběhu turnaje proběhlo jednání organizátorů s ředitelem APK Stanislavem Šulcem o myšlence uspořádání letní fotbalové ligy všech extraligových mužstev na závěr jejich přípravného období. „Turnaj už tradici má, ale bude samozřejmě záležet na termínu, místě a především na rozhodnutí zástupců všech extraligových klubů,“ řekl na závěr jednání ředitel APK.

Takováto letní liga by pro diváky byla určitě atraktivní, představila by hráče, které mají rádi v jiné podobě a zažili by spoustu sportovních soubojů. A především legrace.

Tak se nechme překvapit.