Konečné pořadí:

  1. HC HAMÉ ZLÍN
  2. HC ENERGIE KARLOVY VARY
  3. HC VSETÍN
  4. HC OCELÁŘI TŘINEC
  5. HC SLAVIA PRAHA

Co psaly noviny…

ZLÍN - Vítězi dvoudenního fotbalového turnaje extraligových hokejových týmů Hanácká kyselka cup 2002 se stali zlínští hokejisté HC Hamé. V osmileté historii si tak připsali už čtvrté vítězství. Zlín zaváhal pouze jednou, když v posledním utkání prohrál derby se Vsetínem. Ovšem v té době už bylo o jeho prvenství rozhodnuto. Valašskému celku se ve druhém dni dařilo podstatně lépe než v úvodu. Vsetínští si připsali na své konto dvě výhry a v tabulce poskočili na třetí místo. Suverénně nejlepším střelcem turnaje se stal zlínský Ján Homer, který se trefil sedmkrát a kromě branky Petra Čajánka se postaral o všechny střelecké úspěchy vítězného týmu. „Každý čtvrtek hrajeme fotbal proti okolním vesnicím, takže jsme byli sehraní. Nečekal jsem, že se mi bude tak dařit,“ řekl Homer, jehož bratr Alexander hraje v prvoligovém 1. FC Synot. Zlínskému kanonýrovi, který se proti Třinci blýskl hattrickem, vadilo víc úmorné vedro než umění soupeřů. „Ale dalo se to přežít,“ doplnil s úsměvem. Jindy ledově klidného Homera v závěrečném duelu pořádně vytočil vsetínský Lang, který jej tvrdě atakoval. Po jeho nedovoleném zákroku zlínský hráč vztekle zakopl míč. „Byl na mě zlý. Máme spolu nějaké problémy z ledu,“ vysvětlil zlínský hokejový obránce.

Výsledky prvního dne: HC Hamé - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (Homer 2 - Šinágl), HC Vsetín HC Oceláři Třinec 2:4 (Ambruz, Kucharczyk - Král 2, Pletka, Kovařík), HC Hamé - HC Slavia Praha 2:0 (Homer, Čajánek), HC Vsetín - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (Vak, Demel - Opatovský 2, Šinágl), HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 2:2 (Pletka, Cartelli - Ujčík 2).

Výsledky druhého dne: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (Hronek, Steiner), HC Hamé - HC Oceláři Třinec 3:1 (Homer 3 Škvaridlo), HC Vsetín - HC Slavia Praha 5:0 (Ambruz 2, Vozdecký, Kucharczyk, vlastní), HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 0:5 (Soukup 2, Gróf, Skuhravý, Pech), HC Hamé - HC Vsetín 1:2 (Homer - Kucharczyk, Vašut).

Nejlepší hráč turnaje: Václav Skuhravý (Karlovy Vary)
Nejlepší brankář: Radek Matějovský (Slavia Praha)
Nejlepší střelec: Ján Homer (HC Hamé) - 7 branek